Егор Стадный: ChatGPT доберется до университетов

Автор: Егор Стадныйэксзамминистра образования и науки, вице-президент по бакалаврским программам KSE.

ChatGPT передовсім вдарить по індустрії робіт на замовлення, далі добереться до університетів, де й так все давно плачевно. Як вже було з попередніми версіями GPT, якщо я не помиляюсь, через 3-6 місяців з'являться рішення, що дозволять виявляти роботи вашого помічника.

Але людям з етикою та сумлінням у вищій освіті, звісно ж, треба думати, як не побороти, а очолити, так би мовити. Активно включати «біле» використання ChatGPT в навчанні та працювати над підтримкою та поширенням академічної доброчесності як цінності спільноти – кращого я не можу придумати.

Тому напишу кілька постів про те, як ми намагаємось культивувати (ох же і слово) академічну доброчесність в Київській школі економіки.

Частина 1: «Повірити».

Тут мова буде про вхід. Ми виходимо з припущення про те, що, по-перше, у нас все ще слабкий бренд, по-друге, шкільна система та університетська система серйозно просякнуті списуванням та іншими порушеннями. Тож більшість наших першокурсників буде приходити із завченою звичкою / толерантністю до списування.

Тож від першого контакту зі вступником ми машемо червоними прапорцями. «У нас не списують, ми відраховуємо за це», – це чує кожен абітурієнт. На минулій вступній ми «відмовили» подавати документи кількох вступників, що мали списані мотиваційні. Після зарахування, як і всі, ми маємо бординг першокурсників, де окремі зустрічі присвячені академічній доброчесності.

Ми читаємо та обговорюємо статтю про те, чому списують американські студенти, знайомимось із цінностями АД від ICAI, детально розбираємо види санкцій та види порушень в наших документах (о, який може початись етичний батл за право допомогти другу), і, напевно, найголовніше – ми розбираємо відповіді самих новоспечених першокурсників про те, чому вони списують. Я групую причини (внизу), і ми спільно обговорюємо, як так склалось. Окремо розбираємо чинники, які зумовлені, так би мовити, дизайном системи, окремо ті, які замішані на нашій психології.

Одна з ключових цілей цього етапу – переконати новобранців повірити нам. Вони бачили це вже багато разів. Їм на різних етапах вже казали, що списувати не можна, а потім часто ці ж люди та й оточення загалом толерували списування.

Тому оці наші зустрічі я так і закінчую: «І, будь ласка, на цей раз ви маєте повірити, тут насправді не списують, тут насправді карають за списування».

Частина вірить, частина вірить, але не одразу, частина так і не повірить.

Що ж відбувається далі – напишу в наступній частині.

Оригинал