Е. Кудрявец: наше единство – в разнообразии

Автор: Евгений Кудрявец, первый заместитель министра образования и науки Украины.

Вирішив уперше поділитися думками, а не фактами;) Спробуємо. 

У дорозі до Києва думаю про те, яка ми багата політична нація. Саме завдяки нашій полікультурності. 

Я сам родом з Одеської області, де з дитинства був оточений сумішшю традицій, культури, їжі, правил різних національностей. Це допомогло мені мати менше обмежень та бути дуже відкритим до світу. Усі розбіжності створюють єдність, єдність у розмаїтті стилів життя та пошуків себе. Але все про одне – про майбутнє, в Україні.

Директорка в одній школі на Буковині, у громаді, де проживає 99 відсотків етнічних румунів, розповідає, що в 2014 році багато батьків почали просити, щоб відкривали класи з українською мовою викладання, так за 9 років половина класів у них румунською, половина українською.

Я задумався, чому так? І мені здається очевидним, що в 2014 році Україна стала на новий шлях, шлях, який батьки хотіли розділити зі своїми дітьми, шлях в якому вони вірять в майбутнє.

Сьогодні багато етнічних угорців, румунів, словаків, євреїв – громадян України – захищають це майбутнє у боротьбі проти навали агресора.

Освіта – це місце, де відбувається перше єднання, де на перервах діти говорять двома мовами і не переходять на одну, де всі ми разом – українська політична нація, яка будує нову Україну, Україну на шляху до ЄС, дуже скоро.

Ось такі думки після візиту на Буковину та Закарпаття, де відвідали українські школи з викладанням угорською та румунською, а також словацькою мовами. Окремо цікавими були візити до ромської школи та єврейської.

Оригинал.