Как педагогу отдохнуть от цифровых технологий

Работа педагогов в условиях пандемии и войны все больше связана с электронными устройствами.

Онлайн-занятия, подготовка презентаций, проверка письменных работ, коммуникация с воспитанниками и родителями – все это делает педагога постоянно привязанным к компьютеру или смартфону.

В таких условиях полезным будет хотя бы короткий отдых от цифровых технологий – так называемый цифровой детокс. Как его устроить – рассказываем в этой статье.

Щораз більше людей у світі вирішує на певний час відмовитись від використання електронних гаджетів. Щоб переключитися з цифрового світу на реальний, ми беремо відпустки, ходимо в походи і присвячуємо час своїм хобі, як-от читання паперових книжок, гра на музичних інструментах тощо. Щоб провести цифровий детокс, ми більше гуляємо в парках, спілкуємося з іншими людьми і всіляко намагаємося хоча б деякий час не повертатися до робочих справ і не використовувати ґаджети.

Однак, коли людина ставить собі за мету «відключитися» від цифрового світу, це виявляється не такою вже простою справою. Кожного разу, коли в нас з’являється невелика перерва між справами, у нас виникає спокуса взяти в руки смартфон. І тоді ми бачимо безкінечний потік повідомлень, на які потрібно відповісти, термінові листи на електронну пошту, документи, які потрібно заповнити… Щоб відпочити від ґаджетів без шкоди для робочих справ, ми повинні навчитися делегувати свої обов’язки і домовлятися про перенесення дедлайнів. 

Наукові дослідження свідчать про те, що пересічна людина використовує електронні пристрої понад 13 годин на добу. Іншими словами, три чверті всього часу, коли ми не спимо, ми проводимо в цифровому світі. І часто ґаджети не роблять нас більш ефективними. Що більше часу ми на них витрачаємо, то швидше, як нам здається, проходить час. Години пролітають швидко, коли ми робимо те, що нам знайоме – наприклад, гортаємо стрічку в соціальних мережах або переписуємось у месенджерах.

Зазвичай ми можемо сповільнюватись лише в реальному світі, а не в цифровому. Якщо ви хочете заспокоїтись і відпочити від гаджетів, ви можете скористатися такими порадами.

Робіть перерви між справами, не використовуючи ґаджети

Цифрові технології (які часто зводяться до безцільного перегляду соціальних мереж) заповнюють кожну вільну хвилину нашого часу, змушуючи нас відволікатися від справ. З часом ми стаємо менш організованими, тому що у нас залишається менше часу на те, щоб обмірковувати справи і планувати майбутнє.  

Щоб цього не сталося, не беріть мобільний телефон автоматично в перервах між справами. Так ви зможете уповільнитись, перш ніж перейти до наступної справи, і менше будете відчувати тривогу через те, що у вас є непрочитані повідомлення і електронні листи.

Тримайте ґаджети подалі від очей