И. Большакова: критический взгляд на чат-бот ChatGPT
Автор: Инна Большакова, методист.
Про чат-бот ChatGPT.
Давайте глянемо на все критично.
Легкість, яка вийде боком…Майже апокаліптичні записки зі скепсисом і надією на розуміння…
Напишу про штучний інтелект. Зараз розкручується ситуація з новим чат-ботом. Будь-який чат-бот – це збір інформації про вас. Це на всяк випадок. Можливо, комусь буде потрібно.
У 2013 році вийшов фільм «Вона» (англ. Her) Спайка Джонса про операційну систему / штучний інтелект, яка стає коханням головного героя, тому що завдяки швидкому збору та аналізу інформації про нього може найкраще взаємодіяти з ним.
Отже, пуд солі їсти не потрібно. Бо пуд солі – це знання інформації та її обробка для успішної взаємодії впродовж досить тривалого часу. Штучний інтелект пришвидшує все в рази.
У листопаді 2022 року з’явився новий чат-бот ChatGPT Chat Generative Pre-trained Transformer. Він не має таких функцій, як у фільмі (поки що) але… його поява – це про швидкий доступ і обробку інформації.
Він імітує співрозмовника, а ще може писати і налагоджувати комп'ютерні програми, створювати музику, вірші, пісні, казки та есеї; відповідати на запитання тесту, грати в такі ігри, як хрестики-нулики, та імітувати банкомат тощо.
Є обмеження. Розробник OpenAI визнав, що ChatGPT «іноді пише щось правдоподібне, але неправильне чи безглузде». Це характерно для великих мовних моделей і називається галюцинацією штучного інтелекту.
У січні 2023 року ChatGPT має 100 мільйонів користувачів, це найуспішніший додаток на сьогоднішній день. Політичні, расові, гендерні питання не розглядаються. Але база даних залишається. І це великі масиви даних, які можна використовувати. А також злегка коригувати відповіді у потрібний напрямок.
Проблеми:
1. Будете все генерити через чат-бот – ваш мозок поступово присохне.
2. Інформація про ваші запити буде зберігатися, і нею можуть скористатися з не дуже гарною метою тоді, коли потрібно.
3. Можете втрапити в халепу, бо є глюки з відповідями.
4. Поступово втратите роботу.
Позитивне:
1. Можливість швидко вирішувати деякі питання.
2. Якщо потрібно творити, то можна отримати допомогу. Про оригінальність не знаю.
3. Якщо потрібен співрозмовник, і немає шансу його знайти.
Але це початок нового етапу боротьби за голови людей. Бути домашнім улюбленцем штучного інтелекту? Все можливо.
А вам цікаво, чим закінчився фільм? Справжнім, людським…
Подивимося…
Оригинал